demo1 Ücretsiz Deneyin order Teklif Al

WiPoint Okul'da Nasıl Kullanılır ?
Üniversite, Kampüs, Dershane, Eğitim Merkezleri

| Okul

5651 Yasası Gereği;

  İnternet’in önemli aktörlerinden olan içerik sağlayıcı, yer sağlayıcı, erişim sağlayıcı ve toplu kullanım sağlayıcıların yükümlülük ve sorumluluklarını belirlemektir.

  İnternet erişimi gerçekleştiren kişilerin bilgileri 5651 yasası gereği kayıt altına alınmaktadır.

  İnternet erişimi sağlayan kurum ve kuruluşlar kullanıcı kayıtlarını 1 yıl boyunca kayıt altında tutmak zorundadır.

  Zaman damgası gün ay yıl ve saat dilimleri belirtilerek, gizlilik esas alınarak saklanması zorunludur.

  İnternet ortamında yapılan dolandırıcılık, terör gibi suç teşkil eden kişi ve kişilerin tespit edilmesi yönünde mücadeleye ilişkin esas ve usülleri düzenlemektedir.

 

WiPoint Okul'da Nasıl Kullanılır;

 

Okul, Lise, Üniversite, Kampüs, Özel Okul, Kolej vb. eğitim merkezlerinde, Wipoint 5651 yasasına uygun olarak güvenli internet erişimi sağlamaktadır. Seçmiş olduğunuz giriş yöntemi sayesinde kullanıcılar interneti interaktif bir şekilde kullanım sağlayabilirler.Öğretmen / Öğrenci gibi birden fazla network oluşturulması gerekiyorsa; cihazlarımız sayesinde kullanım sağlayabilirsiniz. Yasaklı kullanıcılar için Kara Liste / BAN oluşturup kontrolünü gerçekleştirebilirsiniz. 

Hali hazırda bir üye listeniz varsa, Toplu Kullanıcı ekleme yöntemleri ile kullanıcılarınızı hızlıca ekleyebilirsiniz. Dilerseniz kullandığınız takip programına Entegrasyon işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tavsiye etmiş olduğumuz giriş seçeneği T.C Kimlik Numarası ile Doğrulama yöntemidir. Ek bir giriş senaryosu olarakta şunu tavsiye ediyoruz; 'Kullanıcı internet erişimi gerçekleştirmek istediğinde Yönetim birimi tarafından onaylatılıp, internet erişim izni alarak kullanım gerçekleştirmesini sağlıyoruz.'