demo1 Ücretsiz Deneyin order Teklif Al

Yurt'ta Kullanabilir miyim ?
Yurt, Misafirhane, Öğretmen Evi, Polis Evi

| Yurt

5651 Yasası Gereği;

  İnternet’in önemli aktörlerinden olan içerik sağlayıcı, yer sağlayıcı, erişim sağlayıcı ve toplu kullanım sağlayıcıların yükümlülük ve sorumluluklarını belirlemektir.

  İnternet erişimi gerçekleştiren kişilerin bilgileri 5651 yasası gereği kayıt altına alınmaktadır.

  İnternet erişimi sağlayan kurum ve kuruluşlar kullanıcı kayıtlarını 1 yıl boyunca kayıt altında tutmak zorundadır.

  Zaman damgası gün ay yıl ve saat dilimleri belirtilerek, gizlilik esas alınarak saklanması zorunludur.

  İnternet ortamında yapılan dolandırıcılık, terör gibi suç teşkil eden kişi ve kişilerin tespit edilmesi yönünde mücadeleye ilişkin esas ve usülleri düzenlemektedir.

 

Yurt'ta Kullanabilir miyim ?

Yurt, misafirhane, öğretmen evi ve polis evi gibi toplu konaklama alanlarında 5651 yasasına uygun olarak, doğrulama gerçekleştirerek kota, süre, hız limitleme özelliklerini kullanarak internet erişimi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Misafirlerinize manuel olarak kullanıcı oluşturabilirsiniz. Fakat kişi sayısı çoğaldıkça bu işlemleri gerçekleştirmek zaman kaybına yol açacaktır. WiPoint entegrasyon  yazılımımız sayesinde konaklama takip programınıza entegre olarak ikinci kayıt formu doldurma işlemi gerçekleştirmeden, internet erişimi gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin; Entegrasyon işlemi yapıldıktan sonra kullanıcı adı olarak T.C Kimlik Numarası, şifre olarak Oda Numarası  şeklinde kullanım avantajlarından yararlanabilirsiniz. Entegrasyon sürecinde istenilen senaryoya göre kullanıcı giriş bilgileri düzenlenebilmektedir. Konaklama takip programı kullanmıyorsanız tavsiye ettiğimiz giriş seçeneklerinden  "T.C Kimlik No veya SMS ile Doğrulama" birini kullanabilirsiniz.

 

İşletmenizde PDKS, Kartlı Geçiş Sistemi gibi sistemler kullanıyorsanız, kullanıcı CHECK IN / CHECK OUT durumlarına göre senkronize ederek entegrasyon yapılabilir. Eğer entegrasyon kullanmak istemiyorsanız, yönetim panelinden manuel kullanıcılar oluşturarak, misafirlerinizin internet erişimi gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz.